środa, 30 kwietnia 2014

OBCHODY DNIA ZIEMI !


Dzisiejszy poranek upłynął nam pod hasłem "DZIEŃ ZIEMI". Najpierw braliśmy udział w uroczystej akademii na dużej sali gimnastycznej. Starsi koledzy ze szkoły przedstawili nam montaż słowno-muzyczny traktujący o ekologii. Była to dla nas lekcja przyrody, którą zapamiętamy na długo.
 Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto świata, obchodzone od 1970 roku, obecnie w 192 krajach świata. Obchody organizowane są od Singapuru do Rzymu i od Alaski po Australię, a organizatorzy ze wszystkich krajów od wielu lat skupieni są w Earth Day Network, z siedzibą w Waszyngtonie. 
Nasze przedszkole co roku obchodzi ten dzień bardzo aktywnie. Dzisiaj również nie zapomnieliśmy o naszej planecie, która potrzebuje naszego wsparcia i przyjaznej ręki. Po części artystycznej udaliśmy się na "Wielkie sprzątanie świata". Sprzątaliśmy teren wokół naszej pięknej szkoły. Staramy się kształtować pozytywny stosunek dzieci do przyrody i ekologii. Dbamy o środowisko w którym żyjemy i propagujemy nasze wartości wśród społeczności. 


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.